Načítání...
  |  
Uživatel:   Heslo:
  |  
...škola bez hranic...

Základní škola, Znojmo,
náměstí Republiky 9Sponzoři
 
 
 
 
 

Františka Sokolová

 

Zřizovatel
Město Znojmo
www.znojmocity.cz
 
 
 

Libohlásek

Dětský pěvecký sbor Libohlásek pracuje při ZŠ nám. Republiky již více než 20 let.  Během této doby se zde vystřídaly desítky zpěváků a zpěvaček, z nichž někteří se  k nám dodnes rádi vracejí.

Scházíme se jedenkrát týdně. V současné době máme téměř 80 členů, kteří jsou rozděleni do dvou oddělení.  Mladší děti (2. – 4. ročník) vedou Jana Vojáčková a Bohumíra Svobodová. Starší žáci (5. – 9. ročník) pracují pod vedením Lenky Rosenheimové a Jaroslavy Ondrové.

 Repertoár našeho sboru je velmi různorodý  -  nejraději zpíváme populární písně z dětských pohádek a filmů, ale také melodie z muzikálů, folkové a lidové písně, jazz a swing.

 Každý rok připravujeme pro rodiče a přátele našeho sboru vánoční koncert. Několik let úspěšně spolupracujeme s Hudební školou Yamaha. Podílíme se také na kulturních akcích pořádaných  ZŠ nám. Republiky, městem Znojmem i jinými organizacemi. 

V posledních letech máme možnost se v rámci předvánočních koncertů setkávat se zajímavými osobnostmi hudební scény. V roce 2012 jsme vystupovali s operním zpěvákem Martino Hammerle-Bortolottim, v roce 2014 s Pavlem Vítkem a o rok později s Bohoušem Josefem. V roce 2016 jsme zahajovali advent společně se zpěvákem Martinem Chodúrem a jako hosty svého koncertu nás přizval Petr Bende. Letos si na pódiu zazpíváme se Stanislavem Hložkem a těšíme se znovu i na setkání s Pavlem Vítkem.

Milou tradicí se staly také charitativní koncerty. Na jaře roku 2016 jsme společně s dětským folklorním souborem Dyjavánek podpořili naši bývalou žákyni a členku Libohlásku Nellu Liškovou.  Od roku 2017 spolupracujeme se sdružením Konipaska, které zajišťuje domácí hospicovou péči.

Pro členy sboru pořádáme na konci školního roku jako poděkování za celoroční práci zájezd na muzikálové představení do Brna. 

Děkujeme Městu Znojmu za finanční podporu naší činnosti.

 

 
 
 


 
 
 

Aktuality Libohlásku

Archiv
Zobrazit články
z roku
 

Hana Šotkovská
St 28.11. 23:17
Vánoce s Libohláskem 

Libohlásek už se pilně připravuje na Vánoce.   A na co se můžete těšit v letošním roce? V neděli 2. prosince zahájíme na Masarykově náměstí advent společně se zpěvákem Josefem Vágnerem. Ve čtvrtek 6. prosince se s vámi rádi uvidíme ve znojemském divadle, kde budeme hosty vánočního turné kapely Petr Bende & Band . Vz... více »  Přečteno: 557×

2017/2018

Hana Šotkovská
Po 20.11. 22:20
Vánoce s Libohláskem 

V čase Dušiček, podzimních plískanic a dýňových koláčů je do Vánoc ještě daleko. Přesto si dovolujeme vás již nyní pozvat na prosincová vystoupení Libohlásku. V neděli 3. prosince zahájíme na náměstí TGM advent společně se zpěvákem Stanislavem Hložkem. Tradiční generálka na vánoční koncert pro členy sboru spojená s prodejem vstupen... více »  Přečteno: 1276×

více aktualit Libohlásku »
 
 
 


 
 
 

Odkazy:

Fotoalbum

 
 
 

© Základní škola, Znojmo, náměstí Republiky 9
editor: editor@zsrepubliky.cz | správce: spravce@zsrepubliky.cz
webmaster: Ivo Pisařovic